អបអរសាទរ! ឧកញ៉ា ស្រ៊ៀត មុំសុភា ជាអនុប្រធានសមាគមទេសចរណ៍កម្ពុជា ទទួលការតែងតាំងជាកុងស៊ុលកិត្តិយសបង់ក្លាដេស ប្រចាំនៅកម្ពុជា ដើម្បីពង្រឹងទំនាក់ទំនងការទូត និងសហប្រតិបត្តិការរវាងប្រទេសទាំងពីរ
នៅថ្ងៃទី ២៨ ខែមេសា ឆ្នាំ ២០២៦ លោកជំទាវ ឧកញ៉ា ស្រ៊ៀត មុំសុភា ជាអនុប្រធានសមាគមទេសចរណ៍កម្ពុជា  ត្រូវបានតែងតាំងជាកុងស៊ុលកិត្តិយសនៃសាធារណរដ្ឋប្រជាមានិតបង់ក្លាដេស ប្រចាំនៅព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ជាផ្លូវការ។ ពិធីប្រគល់លិខិតតែងតាំងនេះ ត្រូវបានរៀបចំឡើងដោយស្ថានកុងស៊ុលកិត្តិយសបង់ក្លាដេស ប្រចាំនៅកម្ពុជា។
ពិធីនេះមានការចូលរួមពីមន្ត្រីជាន់ខ្ពស់រដ្ឋាភិបាល អ្នកតំណាងស្ថានទូត មេដឹកនាំអាជីវកម្ម និងភាគីពាក់ព័ន្ធសំខាន់ៗពីប្រទេសទាំងពីរ ដែលបានបង្ហាញពីសារៈសំខាន់នៃការពង្រឹងទំនាក់ទំនងការទូត និងសហប្រតិបត្តិការពហុវិស័យរវាងកម្ពុជា និងបង់ក្លាដេស។
ការតែងតាំងនេះគឺជាជំហានសំខាន់មួយក្នុងការលើកកម្ពស់កិច្ចសហប្រតិបត្តិការនៅក្នុងវិស័យសេដ្ឋកិច្ច ពាណិជ្ជកម្ម និងទេសចរណ៍ ព្រមទាំងជំរុញការតភ្ជាប់ និងការផ្លាស់ប្តូររវាងប្រជាជននៃប្រទេសទាំងពីរ។

Congratulations to Oknha Sreat Mom Sophea, Vice president of CATA on Her Appointment as Honorary Consul of Bangladesh in Cambodia to Strengthen Bilateral Relations and Cooperation
On 28 April 2026, LCT Oknha Sreat Mom Sophea, Vice president of CATA was officially appointed as the Honorary Consul of the People’s Republic of Bangladesh to the Kingdom of Cambodia. The official appointment ceremony was organized by the Honorary Consulate of Bangladesh in Cambodia.
The event was attended by senior government officials, diplomatic representatives, business leaders, and key stakeholders from both countries, reflecting the significance of strengthening diplomatic ties and expanding bilateral cooperation.
This appointment marks an important milestone in enhancing collaboration across economic, trade, and tourism sectors, while fostering closer connections and mutual understanding between the people of Cambodia and Bangladesh.