ឧកញ៉ា ឆាយ ស៊ីវលីន បានចូលរួមក្នុងកិច្ចពិភាក្សាកិច្ចការកម្រិតខ្ពស់ នៅទីក្រុងហូជីមិញ
ទីក្រុងហូជីមិញ នាថ្ងៃទី ០៤ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម ហួត ហាក់ រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងទេសចរណ៍ បានអនុញ្ញាតជូន លោក Nguyen Hong Hai ប្រធានសមាគមទេសចរណ៍វៀតណាម និងសហការី ចូលជួបសម្តែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារ អំពីគម្រោងកិច្ចសហប្រតិបត្តិថ្មីៗក្នុងវិស័យទេសចរណ៍រវាងកម្ពុជា និងវៀតណាម នៅសណ្ឋាគារ Rex Hotel។ ក្នុងឱកាសនៃជំនួបដ៏មានអត្ថន័យ និងប្រកបដោយផ្លែផ្កានេះ ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រី បានថ្លែងអំណរគុណដល់សមាគមទេសចរណ៍វៀតណាម និងសមាជិករបស់ខ្លួន ដែលបានចូលរួមចំណែកយ៉ាងសកម្ម ក្នុងការនាំយកភ្ញៀវទេសចរវៀតណាម និងអន្តរជាតិមកទស្សនាកម្ពុជា ដោយមានតួលេខជិត ១ លាននាក់ ក្នុងរយៈពេល ៨ ខែដើមឆ្នាំ ២០២៥។
ជាមួយគ្នានេះ ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រី បានទទួលស្តាប់នូវសំណូមពរនានារបស់សមាគម និងបានស្វាគមន៍ចំពោះសំណើពង្រឹងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការទេសចរណ៍ថ្មីៗបន្ថែមទៀត ដូចជាការរៀបចំដំណើរទស្សនកិច្ចសិក្សាស្វែងយល់ពីសក្តានុពលទេសចរណ៍កម្ពុជា (Famtrip) ការពិភាក្សាជាមួយវិស័យឯកជនកម្ពុជា ដើម្បីបង្កើតកញ្ចប់ទស្សនកិច្ចថ្មីៗដែលមានភាពទាក់ទាញ និងអាចប្រកួតប្រជែងបាន ព្រមទាំងការជួយផ្សព្វផ្សាយឱ្យបានទូលំទូលាយអំពីសក្តានុពលទេសចរណ៍ កត្តាសុខសុវត្ថិភាព និងបដិសណ្ឋារកិច្ចដ៏កក់ក្តៅរបស់កម្ពុជា ដល់ប្រជាជនវៀតណាម និងភ្ញៀវទេសចរអន្តរជាតិ។

On 4 August 2025 in Ho Chi Minh City: H.E. Huot Hak, Minister of Tourism of Cambodia, granted a courtesy call to Mr. Nguyen Hong Hai, President of the Viet Nam Tourism Association, and his colleagues at the Rex Hotel to discuss new cooperation initiatives in the tourism sector between Cambodia and Viet Nam. On this meaningful and fruitful occasion, H.E. the Minister expressed his sincere appreciation to the Viet Nam Tourism Association and its members for their active contribution in bringing Vietnamese and international tourists to Cambodia, with arrivals reaching nearly one million visitors during the first eight months of 2025.
At the same time, H.E. the Minister listened to the association’s requests and welcomed proposals to further strengthen bilateral tourism cooperation. These included organizing familiarization trips (Famtrips) to explore Cambodia’s tourism potential, engaging with Cambodia’s private sector to develop attractive and competitive tour packages, and promoting Cambodia’s tourism strengths more widely by highlighting its safety, strong potential, and warm hospitality to the people of Viet Nam and international travelers.